wtorek, 28 czerwca 2016

W głowie i słuchawkach II

Po raz drugi zapraszam Was w podróż dźwięków, ulubionych płyt i radości jaką daje słuchanie muzyki

Po pewnej przerwie, napiszę dziś parę słów o ulubionych ostatnio utworach/płytach.

Mimo, że od koncertu projektu Scott Bradley`s Postmodern Jukebox minęły już prawie dwa miesiące, piosenki brzmią w uszach niezmiennie, a nowe filmiki cieszą za każdym razem. Jeśli macie ochotę na ekscytującą podróż, gdzie popularne piosenki zmieniają się o 180 stopni za sprawą oprawy vintage, ten kanał jest dla Was.
Ja załączę trzy ulubione kawałki, w różnym klimacie - jeśli dacie się wciągnąć w tę podróż, utkniecie po uszy ;)Mam to szczęście, że kilku moich znajomych robi muzycznie wspaniałe rzeczy (niezmiennie to sygnał dla mnie, żeby kopnąć się w... nos i zacząć działać). Jedną z nich jest Agnieszka, występująca pod pseudonimem Agi Brine. Z miesiąca na miesiąc jej twórczość jest coraz bardziej rozpoznawalna i chwalona, zarówno przez środowisko jak i słuchaczy.
Dla kogo te dźwięki? Dla fanów elektronicznego brzmienia i perkusji rodem z d`n`b oraz ciekawych kobiecych wokali - polecam!
Znacie pojęcie guilty pleasure? Nie ma ono według mnie dosłownego tłumaczenia na język polski, ale znaczy tyle, co czynność/zjawisko, do którego wstydzimy się przyznać głośno, lecz które sprawia nam masę radości.

Co jest moim guilty pleasure?

*słuchanie bałkańskich wykonawców, którzy grają nieczysto, nie trzymają niskich tonów, ale porywają mnie do zabawy tak mocno jak dobry funk lub inne gatunki muzyki tanecznej. 
Kogo słucham? Najczęściej wracam do działalności Bregovicia, lubię też Shantela. Uwielbiam też pokrewnych w wymienionej konwencji Beirut i La caravanne passe. 
Im więcej dudniącej sekcji dętej oraz akordeonu i zawodzenia, tym lepiej :D
Odpalcie te kawałki i bawcie się dobrze!


Hmm, pomyślałam, że przy każdym z odcinków cyklu muzycznego wspomnę Wam po kawałku o moich "słabostkach i odchyłach muzycznych", dlatego wstrzymam się z opisem do następnego razu.

Wciąż czekam na Wasze sugestie i komentarze - kogo aktualnie słuchacie, kto/co Was ostatnio zachwyca - chętnie posłucham

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zachęcam do pozostawiania komentarzy